جهان در دستیابی به اهداف تعیین‌شده در یک دهه گذشته برای حفظ سلامت زمین ناکام مانده است

جهان در دستیابی به اهداف تعیین‌شده در یک دهه گذشته برای حفظ سلامت زمین ناکام مانده است، به‌نقل از سازمان ملل، کشورها در برنامه‌ریزی ده‌ ساله‌ی خود برای حفاظت از محیط و گوناگونی زیستی زمین شکست خوردند. تأثیر انسان بر محیط‌ زیست در پنج دهه‌ی گذشته فاجعه‌بار بود؛ به‌گونه‌ای که براساس ارزیابی WWF، از سال ۱۹۷۰ درحدود ۷۰ درصد حیوانات و پرندگان و ماهیان حیات‌وحش ناپدید شدند. در ادامه این مطلب درباره ناکامی در حفظ سلامت زمین بخوانید.

ادامه مطلب: جهان در دستیابی به اهداف تعیین‌شده در یک دهه گذشته برای حفظ سلامت زمین ناکام مانده است

کانن EOS R7، دوربین بعدی کانن در سری دوربین‌های R

کانن EOS R7، دوربین بعدی کانن در سری دوربین‌های R، چند وقت پیش شاهد رونمایی از دوربین‌های جدید کانن به نام EOS R5 و EOS R6 بودیم. در زمان رونمایی از این دوربین‌ها به نظر می‌رسید که این دو دوربین جدید، نماینده‌ دو دوربین DSLR شرکت کانن به نام EOS 5D و EOS 6D باشند. با وجود اینکه انتظار اضافه شدن عضو جدید به سری R کانن را نداشتیم؛ اما اکنون به نظر می‌رسد که کانن قصد دارد دوربین EOS R7 را به نمایندگی از دوربین DSLR کانن EOS 7D به این خانواده اضافه کند. در ادامه این مطلب درباره دوربین بعدی کانن بیشتر بخوانید.

ادامه مطلب: کانن EOS R7، دوربین بعدی کانن در سری دوربین‌های R

امکان جدید فیسبوک برای ثبت مالکیت بر تصاویر

امکان جدید فیس بوک برای ثبت مالکیت بر تصاویر، فیسبوک قصد دارد به کاربران امکان دهد بهتر بر تصاویر خودشان نظارت کنند. در همین زمینه، فیسبوک به‌تازگی به‌روزرسانی جدیدی در سیاست‌های خود اعمال کرده و از آغاز همکاری با برخی از شرکای تجاری خاص خبر داده است تا آن‌ها امکان دهد ادعای مالکیت بر تصاویر را مطرح کنند. سپس، مالکان می‌توانند تعیین کنند عکسشان در کجای پلتفرم فیسبوک به‌نمایش درآید. این موضوع شامل اینستاگرام هم می‌شود. فیسبوک قصد دارد این قابلیت را به‌صورت عمومی دردسترس همه‌ی کاربران قرار دهد، هما‌ن‌طور‌که در‌حال‌حاضر اقدام مشابهی برای حق نشر ویدئو و موسیقی انجام می‌دهد. فیسبوک در بیانیه‌ی جدیدش تاریخ دقیقی برای انتشار گسترده‌ی این قابلیت اعلام نکرده است. 

ادامه مطلب: امکان جدید فیسبوک برای ثبت مالکیت بر تصاویر

گرمایش جهانی یخ‌های شمالی را به کم‌ترین میزان سال‌های اخیر رسانده است

گرمایش جهانی یخ‌های شمالی را به کم‌ترین میزان سال‌های اخیر رسانده است، پژوهشگران در مرکز ملی داده‌های برف و یخ آمریکا (NSIDC) با بیان این‌که در ۱۵ سپتامبر ماهواره‌ها کمترین سطح یخ‌های دریای شمالی را در سال جاری ثبت کردند که میزان ۳٫۷۴ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد. این دومین باری است که در ۴۰ سال گذشته، سطح یخ کمتر از ۴ کیلومتر مربع اندازه‌گیری شده است.

ادامه مطلب: گرمایش جهانی یخ‌های شمالی را به کم‌ترین میزان سال‌های اخیر رسانده است

آشنایی با هواپیمای هیدروژنی ایرباس

آشنایی با هواپیمای هیدروژنی ایرباس، در حالی که چندی پیش اتحادیه‌ی اروپا با معرفی استراتژی هیدروژن بر لزوم حرکت به سمت سوخت‌های پایدار تأکید کرده بود، اکنون به نظر می‌رسد ایرباس گام بزرگی در این حوزه برداشته و با معرفی سه مدل هواپیما (از جمله هواپیمای هیدروژنی) قصد دارد تمرکز بیشتری در این زمینه داشته باشد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با هواپیمای هیدروژنی ایرباس