آیا مغز انسان اطلاعات تصویری را بهتر درک می کند؟

آیا مغز انسان اطلاعات تصویری را بهتر درک می کند؟، عملکرد مغز ما به هنگام یادگیری چیزهای تازه مثل یک زبان جدید، آشپزی، نواختن یک ساز و حتی استخراج نکات یک کتاب، چگونه است؟ با وجود اینکه پروسه‌ی یادگیری در هر شخص نسبت به شخص دیگر اندکی متفاوت است، اما شبا‌هت‌های زیادی بین عملکرد مغز ما در جذب اطلاعات تازه و آگاهی از چگونگی ساختار یادگیری مغز، می‌تواند به ما در استفاده از استراتژی‌های بهتر برای یادگیری موثرتر، کمک کند. در ادامه دو نکته در خصوص ساختار یادگیری در مغز، آمده؛ ادامه مطلب را از دست ندهید.

ادامه مطلب: آیا مغز انسان اطلاعات تصویری را بهتر درک می کند؟

آیا می توان با آزمایش ژنتیکی میزان موفقیت انسان ها را پیش بینی کرد؟

آیا می توان با آزمایش ژنتیکی میزان موفقیت انسان ها را پیش بینی کرد؟، گروهی از محققان پی برده‌اند که با بررسی متغیرهایی در ژنوم انسان‌های مختلف میزان موفقیت تحصیلی، حرفه‌ای و اجتماعی او در زندگی را پیش‌بینی کنند. «دنیل بلسکی» از دانشگاه دوک سال‌هاست که داده‌ها و اطلاعات مربوط به زندگی ۹۱۸ اهالی نیوزیلند را زیر نظر قرار داده. این افراد حالا در دهه‌ی ۴۰ زندگی‌شان هستند و از زمان تولدشان مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. محققان داده‌هایی از این افراد را در طول زندگی‌شان جمع‌آوری کرده‌اند. این داده‌ها شامل هر چیزی از زمان دقیق صحبت کردن، راه رفتن برای اولین بار گرفته تا جا به جایی‌ها، شغل، سلامت، هوش، خودداری و شخصیت‌شان می‌شود. بلسکی می‌گوید: «ما تصویر کامل و دقیقی از زندگی آنها داریم.»

ادامه مطلب: آیا می توان با آزمایش ژنتیکی میزان موفقیت انسان ها را پیش بینی کرد؟

استفاده از پهپادهای بلندپرواز به جای ماهواره توسط ایرباس

استفاده از پهپادهای بلندپرواز به جای ماهواره توسط ایرباس، پرتاب ماهواره‌ها فرآیند پرهزینه‌ای است و نگه‌داری از آن هم به همان اندازه گران تمام می‌شود. اما برای حل این مشکل، شرکت هوایی ایرباس یک ایده‌ی مقرون به صرفه دارد. این شرکت می‌خواهد از پهپاد استفاده کند. جدیدترین پهپادهای ایرباس با انرژی خورشیدی کار می‌کنند و به طور نظری می‌توانند ماه‌ها بدون نیاز به سوخت‌گیری یا مراقبت پرواز می‌کنند.

ادامه مطلب: استفاده از پهپادهای بلندپرواز به جای ماهواره توسط ایرباس

مقایسه مزایا و معایب دو پردازنده اینتل و AMD

مقایسه مزایا و معایب دو پردازنده اینتل و AMD، پردازنده اینتل بهتر است یا AMD؟ جمع کردن یک رایانه‌ی شخصی کار آسانی نیست؛ چرا که باید در مورد فهرست طویلی از قطعات مختلف تصمیم‌گیری کنید که قرار است در نهایت به مجموعه‌ای هماهنگ و یکپارچه تبدیل شوند. در این میان پردازنده یکی از مهم‌ترین موارد است که احتمالا بر تصمیم شما در انتخاب سایر قطعات هم تاثیر می‌گذارد. زمانی که صحبت از پردازنده به میان می‌آید به جز اینتل و AMD تقریبا هیچ گزینه‌ی دیگری وجود ندارد. با این حال تصمیم‌گیری بین همین دو گزینه هم کار آسانی نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم با کمک شما تلاش کنیم به جواب‌هایی منطقی برای این پرسش همیشگی برسیم.

ادامه مطلب: مقایسه مزایا و معایب دو پردازنده اینتل و AMD

ساخت برگ مصنوعی با قابلیت فتوسنتز و تبدیل انرژی خورشید به انرژی شیمیایی

ساخت برگ مصنوعی با قابلیت فتوسنتز و تبدیل انرژی خورشید به انرژی شیمیایی، محققان دانشگاه هاروارد سیستمی شبیه به برگ ساخته‌اند که می‌تواند انرژی خورشید را بهتر از برگ طبیعی ذخیره کند. این سیستم با تقلید از فرایند طبیعی فتوسنتز انرژی خورشیدی را گرفته و آن را به انرژی شیمیایی یا سوخت مایع تبدیل می‌کند. محققان هاروارد با استفاده از این سیستم می‌توانند انرژی خورشید را ذخیره کنند. سپس به کمک مکانیسم‌های هیبریدی مواد شیمیایی غیرطبیعی و باکتری‌ها، انرژی خورشید را به انرژی شیمیایی تبدیل می‌کنند.

ادامه مطلب: ساخت برگ مصنوعی با قابلیت فتوسنتز و تبدیل انرژی خورشید به انرژی شیمیایی