آشنایی با برندهای معروف خودروسازی و رتبه بندی آنها براساس کیفیت
آشنایی با برندهای معروف خودروسازی و رتبه بندی آنها براساس کیفیت

آشنایی با برندهای معروف خودروسازی و رتبه بندی آنها براساس کیفیت، بسیاری از ما به خودرو و اخبار مربوط به آن علاقه داریم، محصولات برندهای معروف خودروسازی را باهم مقایسه می‌کنیم و از قیمت و امکانات آن به وجد می‌آییم. در این مطلب اما قرار نیست به معرفی خودروهای جدید بپردازیم بلکه می‌خواهیم از جایگاه برندهای خودروسازی در یک رتبه بندی نسبتاً معتبر صحبت کنیم. 

برندهای معروف خودروسازی را بشناسید.

صنعت خودرو یکی از بزرگترین صنایع حال حاضر دنیاست و برندهای بسیار زیادی با هم در حال رقابت هستند. برخی از آنها با توجه به کیفیت، عملکرد فنی و نکات ایمنی توانسته اند از دیگران پیشی گرفته و در لیست برندهای معتبر قرار گیرند. نام چه کمپانی‌هایی را در لیست خودروسازان بزرگ جهان خواهیم دید؟

اگر بخواهیم از میان این برندها به بهترین‌ها و علل آن بپردازیم بهتر است به سراغ موسسه تحقیقاتی Statista برویم که تیم تحلیلگر و کارشناسی آن میان خودروسازان بزرگ جهان ده کمپانی را به ترتیب زیر معرفی کرده است:

  • اولین برند معتبر دنیا فولکس واگن معرفی شده است که برای چندمین سال متوالی موفق به کسب رتبه اول در میان بزرگترین خودروسازان جهان شده است.
  • دومین برند معتبر معرفی شده تویوتا می‌باشد.
  • سومین برند معتبر دنیا که در لیست ده خودروساز بزرگ قرار می‌گیرد به جنرال موتورز اهدا شده است.
  • چهارمین برندهای خودروسازی معروف برند کیا و هیوندای می‌باشد.
  • همچنین پنجمین جایگاه به فورد تعلق دارد.
  • ششمین جایگاه را برند هوندا از آن خود کرده است.
  • در لیست بزرگترین خودروسازان دنیا نیسان موتورز در رتبه هفتم
  • فیات کرایسلر در مقام هشتم
  • رنو در جایگاه نهم
  • پژو سیتروئن مقام دهم را به خود اختصاص داده است.

گزارش‌هایی مبنی بر ادغام دو شرکت از میان خودروسازان بزرگ جهان یعنی فیات کرایسلر با پژو سیتروئن منتشر شده که در صورت وقوع آن به سومین جایگاه ارتقا خواهند یافت.

رتبه‌بندی خودروسازان جهان از نظر کیفیت

 بر اساس گزارش رتبه بندی خودروسازان جهان از نظر کیفیت در سال 2020 توسط جی دی پاور آنچه همه انتظار داشتند قرار گرفتن یکی از برندهای لوکس خودرو در این رتبه بندی بود اما باز هم آنچه این تعجب را افزایش داد نام خودروسازی داج در فهرست اول این رتبه بندی بود. این کمپانی آمریکایی در سالهای اخیر به فروش همان سبدهای تولیدات گذشته خود پرداخته و هیچ خودروی جدیدی معرفی نکرد و این بیان کننده کیفیت مطلوب تولیدات گذشته این کمپانی است که با این روند باز هم توانسته در اولین جایگاه این رده بندی بنشیند. سپس می‌توان به نام کیا اشاره کرد که با داج در یک رتبه قرار دارند.

در رتبه دوم جنسیس مشاهده می‌شود که جزو برندهای لوکس خودرو می‌باشد و بعد از آن به ترتیب میتسوبیشی، بیوک و جی ام سی و … را می‌توان نام برد. در قسمت سگمنت‌ها هم می‌توان به نام‌های آئودی، فورد موستانگ، کادیلاک، نیسان ماکسیما، بی ام و، لکسوس، کیا سدونا و فورد رنجر رسید که در کلاس خود رتبه ی مطلوبی را کسب کرده اند.

این رتبه بندی همانگونه که گفته شد بر اساس کیفیت خودرو و نظرسنجی‌های مشتریان در خصوص نقاط مثبت و منفی خودروها انجام شده است و برآیند آن بدین شکل ظاهر شده است.